Florbola Virslīgas spēle «Līgatne» – «Ķekavas Bulldogs»/NND

LSM video sižets apskatāms šeit.

Latvijas sieviešu florbola virslīgā šodien trešajā vietā esošās «Līgatnes» florbolistes savā laukumā tikās ar līderēm «Ķekavas Buldogs» spēlētājām. Šajā spēlē daudz kas izšķīrās jau pirmajā periodā, kad ķekavnieces pamanījās gūt trīs bezatbildes vārtus. Pēc tāda sākumā viešņas nomierinājās un spēlē kļuva līdzīgāka. To apliecināja arī otrā perioda rezultāts 1-1. Savukārt pēdējās 20 minūtēs atkal labāk darbojās «Ķekavas» komanda. Vispirms Līga Vancāne, gūstot savus otros vārtus spēlē, panāca 5-1, tad Anna Mūrniece sesto reizi raidīja bumbiņu «Līgatnes» vārtos. Un tikai pēdējā minūtē mājinieces atbildēja ar savu rezultatīvu uzbrukumu. Līdz ar stabilu uzvaru ar 6-2 svinēja «Ķekavas Buldogs» florbolistes.

Sieviešu florbola komanda “Līgatne” piekāpjas līderēm

Līgatnes novada sieviešu florbola komanda “Līgatne” šodien atzina līgas līdervienības “Ķekavas Bulldogs/NND” pārākumu, piekāpjoties viešņām ar rezultātu 2:6. Lai gan savu līdzjutēju priekšā tika piedzīvots zaudējums, turnīra tabulā līgatnietes joprojām saglabā trešo vietu.

Par spēles labāko spēlētāju tika atzīta Madara Adamane, kas pārliecinoši spēlēja aizsardzībā un vienreiz rezultatīvi asistēja vārtu guvumā. Vārtus “Līgatnes” labā guva Laura Vancāne un Liene Adamane. Šis rezultativitātes punkts Lienei ļāva pakāpties uz turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta piekto pozīciju.

Spēles protokols: ej.uz/bulldogs_ligatne
Turnīra tabula: ej.uz/sieviesu_tabula

Šodien, 10. oktobrī, Ķekavas “buldogi” savā zālē izrēķinājās ar traumu vajāto “Līgatni” un pakāpās turnīra tabulas augšdaļā, tikmēr #Līgatne saglabāja ceturto pozīciju. Neskatoties uz “Līgatnes” sastāva problēmām, komanda divu maiņu sastāvā demonstrēja cienījamu sniegumu, dominējot spēles otrajā periodā, kā arī saglabājot intrigu līdz pat spēles galotnei.

Par komandas labāko spēlētāju tika atzīta Ieva Dimante, kas guva trīs vārtus. Lielisks sniegums padevās arī Madarai Adamanei – vieni gūti vārti un viena rezultatīva piespēle. Savu pirmo rezultativitātes punktu debijas sezonā nopelnīja Laura Lāce, kas vārtu guvumā asistēja Initai Dimantei.

Sporta kluba “Gridasbumba.lv” sieviešu florbola komandas “Līgatne” kapteine Agnese Broliša pēc zaudējuma atzina: “Neraugoties uz to, ka gandrīz visu spēli bijām iedzinējos, ne mirkli neatslābām, par ko man liels gandarījums. Šoreiz veiksme nebija komandas sabiedrotā, jo ielaidām tveramus metienus un neizmantojām savas iespējas. Ārstēsim komandas savainojumus un gatavosimies nākamajām spēlēm.

“Florbola komandu “Līgatne” atbalsta Līgatnes novada Sporta centrs un Līgatnes novads.

Florbola komanda #Līgatne mājas zālē – Līgatnes novada Sporta centrs – Latvijas Sieviešu florbola līgā izcīnīja savu otro uzvaru divās spēlēs, pārspējot Rīgas komandu FK NND/RJTC. Spēles rezultatīvākā spēlētāja Rita Vāvere izcēlās ar trim vārtu guvumiem un vienu rezultatīvu piespēli. Pozitīvās statistikas ailītes turpina pildīt arī Liene Adamane un Agnese Brolisa – abām divi vārtu guvumi un viena rezultatīva piespēle.

Līgatnes vārtos pārliecinošu sniegumu demonstrēja pieredzējušā Jogita Gindra, bet otrajā puslaikā debitēja arī 13 gadus jaunā Evelīna Guka. Savukārt trešā perioda vidusdaļā spēlē iesaistījās arī Sanija Kira Ķezbere, kas sev atvēlētajā laikā arī šajā spēlē vārtus nosargāja neskartus.Apsveicam meitenes ar otro uzvaru!

Spēles protokols: ej.uz/lig-nnd

ELVI florbola līga sievietēm startējusi ar debitantes “Līgatnes” uzvaru

Teksts: Ritvars Raits (Sportacentrs.com)

Šodien ar trim spēlēm sākas ELVI florbola līgas sievietēm turnīrs. Pirmais mačs jau aizvadīts – tajā komanda “Irlava/Tukums” savā laukumā uzņēma pavisam nesen izveidoto vienību “Līgatne”. Lai arī Līgatnes komanda ir ļoti jauna, pieredzējušu spēlētāju tajā netrūkst, tāpēc nebūtu jābrīnās par līgatniešu uzvaru ar 6:3. Rezultatīvākā starp uzvarētājām ar 4 (3+1) punktiem bija Liene Adamane.

Ja pagājušajā sezonā, kas valstī izsludinātā ārkārtējā stavokļa dēļ netika pabeigta, ELVI florbola līgā sievietēm bija tikai triju klubu komandas, kā arī Igaunijas sieviešu izlase un Latvijas sieviešu U19 izlase, tad šajā sezonā par medaļām cīnīsies veselas astoņas vienības, jo šī līga tika apvienota ar sieviešu 1. līgu. ELVI florbola līgas sievietēm jaunpienācēju skaitā ir arī komanda “Irlava/Tukums”, kas ilgstoši spēlējusi 1. līgā, kā arī “Līgatne”, kas izveidota tikai šovasar. Tieši šīs abas komandas bija tās, kurām tika gods jaunajā sezonā kā pirmajām doties laukumā.

Pirmie vārti jaunajā sezonā ELVI florbola līgā sievietēm tika gūti pēc tam, kad bija nospēlētas tieši septiņas minūtes. To ar precīzu metienu izdarīja līgas pati pieredzējušākā spēlētāja – Liene Adamane, kad tagad pārstāv “Līgatni” – 1:0. Komandai “Irlava/Tukums” vajadzēja tikai 19 sekundes, lai uz rezultātu tablo atkal būtu līdzsvars – 1:1. vārtus mājinieču labā guva Linda Jēgere. Pēc pirmā perioda minimāls pārsvars gan atkal bija līgatnietēm – 2:1. Jau otrās trešdaļas laikā viešņas ieguva izšķirošu pārsvaru (5:2), bet galarezultātā “Līgatne” svinēja uzvaru ar 6:3.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīta Liene Adamane, kura ar 4 (3+1) punktiem bija arī rezultatīvākā. Viņas komandas biedrenei Agnesei Brolišai 3 (1+2) punkti, bet Katrīna Banka izcēlās ar 2 (1+1) rezultativitātes punktiem. Par labāko starp kurzemniecēm atzina Deinu Pavāri, kuras kontā viena rezultatīva piespēle. Linda Jēgere šajā mačā izcēlās ar diviem vārtu guvumiem.

“Irlava/Tukums” – “Līgatne” 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Metienu attiecība:
28:33 (11:10; 11:15, 6:8)
Rezultatīvākās:
“Irlava/Tukums” – Linda Jēgere 2 (2+0), Paula Zālmane 1 (1+0), Diena Pavāre 1 (0+1), Kristīne Andrējeva 1 (0+1), Valērija Kurilo 1 (0+1).
“Līgatne” – Liene Adamane 4 (3+1), Agnese Broliša 3 (1+2), Katrīna Banka 2 (1+1), Elīza Elizabete Bērziņa 1 (1+0), Madara Adamane 1 (0+1), Laura Vancāne 1 (0+1).

Sieviešu florbola līgai pieteikta jauna komanda

Līgatnes novada Sporta centrs sadarbībā ar sporta klubu “Gridasbumba.lv” dalībai Latvijas Florbola līgā 27. augustā pieteica sieviešu komandu “Līgatne”, kuras sastāvs tiks komplektēts no pieredzējušām virslīgas un 1. līgas spēlētājām. Komandai piesaistītas arī jaunas spēlētājas, kas ir sporta organizācijas florbola attīstības ilgtermiņa mērķis, informē biedrības “Gridasbumba.lv” dibinātājs Dainis Guks.

Sākoties jauni sezonai, komanda, kuras galīgais sastāvs tiks nosaukts 15. septembrī pēc spēlētāju pāreju nokārtošanas, startēs eksperimentāla formāta čempionātā, kas izveidots sieviešu virslīgas un 1. līgas apvienošanas rezultātā. Mājas spēles jaunizveidotā komanda aizvadīs Līgatnes novada Sporta centrā – Upes ielā 3, Augšlīgatnē.

“Paplašinot kluba darbības teritoriju, uzrunājām Līgatnes sporta organizatorus, kas mūsu projektu atzina par kvalitatīvu un daudzsološu. Esmu gandarīts par sadarbības uzsākšanu, jo Līgatnē florbols ir ļoti iecienīts sporta veids ar bagātu vēsturi, turklāt par tā attīstību gādā entuziasma pilni cilvēki,” stāsta D. Guks.

Savukārt Līgatnes novada Sporta centra vadītājs Viesturs Dumpis par sadarbību ar biedrību “Gridasbumba.lv” saka tā: “Man kā vadītājam svarīgākais ir, lai nākotnē vietējo iedzīvotāju pārstāvniecība iekļautos komandas sastāvā. Galvenais ir veidot ilgtermiņa plānus un izveidot spēcīgu, uz tradīcijām balstītu sieviesu florbola komandu.”

Līgatnes novada Sporta centrs ir piemērots florbola treniņprocesa un sacensību rīkošanai, jo tajā ir daudzfunkcionāla sporta spēļu zāle, kas aprīkota ar tablo un akustisko sistēmu. Līgatnes novada Sporta centrā ir vingrošanas zāle, sauna, trenažieru zāle un četras ģērbtuves, kas vienlaicīgi var uzņemt 100 sportistus, piebilst V. Dumpis.

Sieviešu florbola komandas “Līgatne” sportiskajām gaitām interesenti varēs sekot līdzi Latvijas Florbola savienības mājas lapā www.floorball.lv, sporta kluba mājas lapā www.gridasbumba.lv un “Facebook” lapā www.fb.com/gridasbumba, kā arī Līgatnes novada Sporta centra “Facebook” lapā ej.uz/LigatneSC un citos medijos.

“Hincenberga” piekāpjas pamatlaikā un uzvar “bullīšos”

Sporta kluba “Gridasbumba.lv” entuziastu komanda “Hincenberga”, kuru šoreiz papildināja arī kluba sieviešu komandas pārstāves, šodien draudzības spēlē ar FK Tērvete piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:10. Vienīgos vārtus trešā perioda izskaņā guva Rita Vāvere, kurai rezultatīvi piespēlēja Ieva Dimante.

Savukārt pēcspēles metienos veiksmīgāki izrādījās “Hincenbergas” spēlētāji, kas no pieciem izpildītiem “bullīšiem” realizēja trīs – precīzs bija Railends Kuhaļskis, Liliāna Jakovicka un Agnese Brolisa. Demonstrējot stabilu sniegumu gan pamatlaikā, gan pēcspēles metienos, “Hincenbergā” veiksmīgi debitēja komandas jaunais vārtsargs Kristiāns Jakovickis.

“Tērvete var lepoties ar ātru, azartisku un talantīgu komandu. Esam priecīgi par draudzības spēli – sporta kluba neilgajā vēsturē šis bija pirmais mačs pret šāda līmeņa komandu. Novēlam FK “Tērvete” veiksmi un panākumus Latvijas Florbola 2. līgā,” uzsver Gridasbumba.lv dibinātājs Dainis Guks.