Sadaļa “Padomi” radīta, lai šī sporta veida cienītājiem palīdzētu izprast florbola nianses.
Izvēloties florbola nūjas lāpstiņu, ir vērts apsvērt tās ģeometriju, kas var būtiski ietekmēt spēles kvalitāti. Iesakām izvēlēties tādu lāpstiņu, kas vislabāk atbilst florbolista spēles stilam. Ja lāpstiņas dziļums (vertikālais ieliekums) visu ražotāju lāpstiņām ir puslīdz vienāds, tad izvērsums (apakšējās daļas izvirzījums) un horizontālais ieloks katram modelim var būtiski atšķirties. Mūsu novērojumi liecina, ka lāpstiņas ar lielāku izvērsumu vairāk piemērotas “vilktajiem” un plaukstas metieniem, savukārt sitieniem un precīzākām piespēlēm labāk kalpos lāpstiņas ar mazāku izvērsumu un lēzenāku horizontālo ieloku.

Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par lāpstiņu ģeometriju, piedāvājam iepazīties ar dažiem aprakstiem, kas tiek izmantoti florbola inventāra ražotāju mājas lapās.

Exel, raksturojot jauno “E-fect” lāpstiņu, izmanto šādus apzīmējumus:

● High Concavity – 8,5 mm concavity enables silky smooth touch and great ball control. Precise and effective shooting;
● High Pre-Curve – 18 mm pre-curve ensures easy dribbling and options for creative decisions;
● High Open Face Angle – ready to go open face angle guarantees easy and accurate shooting and finishing.

Oxdog savu populāro ražojumu “Avox” raksturo tā:

● Blade with 9,5 mm big concavity and aggressive open face angle for better shots.

Regulāras un intensīvas pastaigas svaigā gaisā ir viena no iespējām, kā uzlabot veselību, pašsajūtu un fizisko stāvokli. Šī aktivitāte ir lieliski piemērota, lai to veiktu citu treniņu starplaikos vai izvēlētos kā pamatnodarbi. Kā apgalvo kardiologi, vismaz stundu ilga dinamiska pastaiga palielina dzīves ilgumu – galvenais, lai tā ir regulāra.